2003 m. reorganizavus Vilniaus Naujosios Vilnios vidurinę mokyklą į pagrindinę ir vidurinę, Darželio g. 2/15 2003 m. rugsėjo 1-ąją dieną duris atvėrė keturmetė Naujosios Vilnios vidurinė mokykla.
2006 m. kovo 1 d. Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu Nr. 1-1070 Naujosios Vilnios vidurinei mokyklai suteiktas gimnazijos statusas ir Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos pavadinimas.
Gimnazija teikia kokybišką pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, per formalias ir neformalias kūrybines veiklas leidžia patirti sėkmę, ugdo dorą asmenybę, gebėsiančią veikti ateities visuomenėje.
Vilniaus „Laisvės“ gimnazija – tradicijas ir kūrybiškumą puoselėjanti gimnazija, įsikūrusi vaizdingame Naujosios Vilnios mikrorajone netoli Vilnios upės. Gimnazijos teritoriją puošia plačiašakių kaštonų alėja ir penkiasdešimt penkių obelų sodas.
Gimnazijos pastatas modernizuotas 2014 m. Lietuvos aplinkos ir apsaugos investicinio fondo ir LR Vyriausybės skirtomis lėšomis. Mokyklų modernizavimo projektų lėšomis atnaujinta materialinė bazė – įsigytos ugdymo priemonės muzikos, technologijų, fizikos, chemijos, dailės, biologijos pamokoms. Sudarytos sąlygos ugdymo procese naudotis interaktyviomis lentomis, daugiafunkciniais projektoriais.
Renovuotoje gimnazijos sporto salėje sportuoja ne tik gimnazistai, jų tėveliai, bet ir įvairių sporto šakų būsimi profesionalai. Jaunieji futbolo klubo „Granitas“ auklėtiniai ne kartą gimnazijos sporto salėje iškovojo aukščiausius apdovanojimus. Buvę gimnazistai (pavyzdžiui, dviratininkė Rasa Leleivytė) garsina ne tik gimnazijos, bet ir Lietuvos vardą Europoje.
Gimnazijoje organizuojamos tradicinės šventės, tarpdalykiniai ir tarpmokykliniai projektai (šalies projektas „Atsiduok Vilniui, nes jis tave myli“ (2016), respublikinis projektas „Mūsų daug – Lietuva viena“ (2018), šalies projektas „Keliauk ir pažink savo kraštą“ (2019), tarpmokyklinis miesto projektas „Nacionalinis saugumas ir šalies gynyba“ (2019).
Gimnazistų kūrybiškumą jau ne pirmus metus ugdo mokykloje veikiantis Kino klubas, kuriantis literatūros ekranizacijas ir originalaus siužeto filmus, sporto ir muzikos būreliai, fotografijos būrelis.
Vilniaus „Laisvės“ gimnazija – vienintelė lietuviška gimnazija Naujosios Vilnios seniūnijoje. Gimnazija savo veiklą pradėjo 2006 m., kai Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2006 m. kovo 1 d. sprendimu Nr. 1-1070 Vilniaus Naujosios Vilnios vidurinė mokykla buvo pertvarkyta į gimnaziją ir jai suteiktas „Laisvės“ vardas. Daug dėmesio gimnazijoje skiriama mokinių pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymui, mokykla pasižymi stipria bendruomene ir geru mikroklimatu. Gimnazijoje veikia „Laisvės“ radijas ir Kino klubas, gimnazistai yra aktyvūs šalies projektų ir konkursų dalyviai.
Daugiau apie gimnazijos veiklas galite sužinoti mokyklos YouTube kanale https://www.youtube.com/@Vilniaus-Laisves-gimnazija/videoshttps://www.youtube.com/@Vilniaus-Laisves-gimnazija/videos bei sekdami naujienas Facebook paskyroje https://www.facebook.com/groups/360569963092479/ ir Instagram paskyroje https://www.instagram.com/vilniauslaisvesgimnazija/
Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos padavimas
Sukūrė pirmų klasių mokiniai kaip projektinį darbą 2025-04-01
Senų senovėje, kai Vilniaus miestas dar buvo apsuptas miškų, netoli Vilnios upės, buvo įsikūręs paukščių lizdas. Tame lizde, gyveno paukščiukas vardu Laisvis. Jis buvo labai kūrybingas, energingas bei smalsus paukščiukas. Jis buvo išsiskyrėlis savo šeimoje. Laisvio šeima – griežta, punktuali, ne duok Dieve padarysi kažką prieš jų valią, Laisvio šeimai tai prilygs tragedijai. „Ką tu darai! Kaip tau negėda? Vien tik nelaimes neši, begėdi.“ – tokie žodžiai skambėdavo kiekvieną mielą dieną, kai Laisvis padarydavo bent mažą klaidelę, nuo savos mamos. Vieną dieną, Laisviui atsibodo šios šnekos, patyčios nuo šeimos. Jis nusprendė, kad metas kažką keisti - jis gi paukštis – jo prigimtis yra tirti pasaulį, džiaugtis gyvenimu! Susipykęs su mama, štai ką jis jai pasakė: „Aš nebenoriu gyventi šioje šeimoje, kurioje jaučiuosi pažemintas ir kaip kalėjime. Aš noriu smagiai gyventi, noriu jaustis pagaliau laisvas!”. Ir pradėjo paukščiukas keliauti, ilgai svarstė, į kurią pusę skristi. Tačiau rado tą tinkamą vietą – kur jautė vien tik laisvę ir ramumą, kurios taip ilgai troško. Vieta taip pat buvo ir graži it rojus. Ilgai nesvarstęs, impulsyvus paukščiukas greitai surado mėgstamą medį ir tapo šios vietos šeimininku. Vieta buvo ant tiek rami, kad jokių žmonių ar pašalinių garsų nebuvo. Tačiau po kelių parų, staiga pro tą vietą ėjo statybininkas vardu Gintarėlis. Jis pamatė paukščiuką, kuris buvo nuliūdęs ir nusprendė juo pasirūpinti. Nepaisant viso grožio ir ramybės, Laisvis jautėsi vienišas ir jam reikėjo draugijos... Ilgai laukti nereikėjo, kad šie du draugai susibičiuliautų ir pradėtų bendrauti. Paukščiukas, tikras genijus, pasiūlė pastatyti kažką, kas simbolizuotų laisvę ir jų draugystę. Abu nusprendė, kad būtų puiku pastatyti mokyklą, kurioje visi jaustųsi saugūs, drąsūs, priimti bei pilietiški, taip sustiprinant tarpusavio bendruomeniškumą. Praėjus metams darbštaus ir sunkaus darbo, kai paukščiukas mentoriavo, patarinėjo ką daryti, o statybininkas su savo jėgomis prisidėjo prie pačių statybų – šioje vietoje atsirado nuostabi mokymosi įstaiga – Vilniaus “Laisvės” gimnazija.
Legenda byloja, kad dar ir dabar iš fizikos kabineto langų galime pamatyti tą medį, kuriame gyveno Laisvis bei jo lizdo likučius.
Padavimą sukūrė Gabrielė Bobinaitė ir Edita Vinciūnaitė