Organizavome Lietuvos mokinių konferenciją

2022 m. spalio 27 d. Vilniaus „Laisvės“ gimnazija nuotoliniu būdu organizavo kasmetinę tradicinę Lietuvos mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferenciją „Knyga – būdas pažinti save“. Renginiu buvo siekiama atskleisti kalbos, kultūros ir skaitymo svarbą asmenybei bei dalytis patirtimi, ugdyti mokinių poreikį ir gebėjimus skaitant tyrinėti, dalintis atrastomis vertybėmis, idėjomis ir visuomenei aktualiomis temomis, reflektuoti.

Bendroje konferencijos dalyje dalyvius pasveikino aktorius Eimantas Bareikis, apžvelgęs knygos, vaizduotės ir kūrybiškumo ryšį, Lina iš tinklaraščio „Fantastiškų knygų žiurkės“ pasidalijo patarimais, kaip perskaityti 100 knygų per metus, žurnalistė, rašytoja, gidė po Berlyną Lina Ever suintrigavo pranešimu „Kas dar slepiasi knygoje?“, rašytojas Romas Judinas papasakojo, kas bendra tarp knygos ir gero draugo. Tuomet konferencijos dalyviai buvo nukreipti į septynias sekcijas, kuriose pristatė pačius įvairiausius pranešimus apie literatūros arba konkrečios knygos įtaką asmenybei, mokinių sukurtas kūrinių ekranizacijas ir daugybę kitų įdomių įžvalgų. Savo literatūrinę patirtį konferencijoje pristatė mokiniai iš Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos, Vilniaus šv.Kristoforo gimnazijos, Vilniaus Juzefo Ignaco Kraševskio gimnazijos, Vilniaus Pilaitės gimnazijos, Vilniaus Vladislovo Sirokomlės gimnazijos, Vilniaus rajono Rukainių gimnazijos, Nemenčinės Gedimino gimnazijos, Vilniaus Salininkų gimnazijos, Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijos, Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Kretingos rajono Salantų gimnazijos, Klaipėdos Vydūno gimnazijos, Klaipėdos technologijų mokymo centro, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijos, Vilkaviškio rajono Kybartų „Saulės“ progimnazijos ir Pasvalio rajono Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos.

Ačiū visiems dalyviams iš įvairių Lietuvos mokyklų, pristačiusių daugiau nei 80 įdomių pranešimų!

Lietuvos mokinių konferencija 1

Lietuvos mokinių konferencija 2