Mūsų mokinių STEAM pamokos VTDKO

2023 m. lapkričio 24 d. VTDKO Technikos fakultete lankėsi Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos 11–12 klasių moksleiviai. Moksleiviai susipažino su studijų Kolegijoje galimybėms, pasikeitusiomis priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygomis. Po diskusijų ir atsakymų į moksleiviams rūpimus klausimus laboratorijose renginio dalyvių laukė Technikos fakulteto dėstytojai. Moksleiviams vyko elektronikos inžinerijos, mechanikos inžinerijos ir transporto inžinerijos krypčių STEAM kūrybinės dirbtuvės. Moksleiviai, kurie planuoja rinktis Transporto inžinerijos studijų programas, kūrybinių dirbtuvių „Studentiška formulė ir elektrinis kartas“ metu susipažino su studentiškos formulės ir elektrinio karto kūrimo taisyklėmis, projektavimu, gamybos eiga, aptarė dalyvavimo „Baltic Open“ varžybose iššūkius. Kūrybinių dirbtuvių „Jaunieji inžinieriai“ dalyviai išmoko naudotis prototipavimo (Breadbord) plokštele, išsiaiškino jos jungimo būdus, naudojimo galimybes, analizavo elektrinius komponentus, žymėjimus, kurie naudojami jungiant elektrinę grandinę „LED mirksiukas“. Kūrybinių dirbtuvių „Detalės apdirbimo projektavimas virtualioje aplinkoje“ metu moksleiviai susipažino su CAM sistemos galimybėmis, projektavo detalę, kūrė detalės apdirbimo pagrindines operacijas virtualioje aplinkoje.

Taip pat mūsų moksleiviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse: Animacijos, Fotografijos ir grafikos technikų užsiėmimuose, kuriuos pravedė lektoriai Valentas Aškinis, Antanas Ružė ir Virginija Kalinauskaitė.