Kova prieš Psichikos Sutrikimų Stigmą

Lapkričio 16-ąją, Lietuvoje ir pasaulyje minima Tarptautinė tolerancijos diena. Lygių galimybių ir žmogaus teisių ekspertai kviečia kiekvieną žmogų prisidėti kuriant įtraukesnę visuomenę bei atkreipti dėmesį į pavojus, kurie ištinka nustojus gerbti kitą.
Vilniaus "Laisvės" gimnazijos dešimtokai kartu su Lietuvos psichologijos studentų asociacijos lektorė Kotryna Kievinaitė, mokėsi, kaip kovoti su psichikos sveikatos stigma kasdienybėje. Užsiėmimų metu kalbėjo apie psichikos sutrikimų kilmę, paplitimą, apie bendrą ir socialinį nerimą, obsesinį kompulsinį sutrikimą. Daugelis mokinių supranta, kad apie psichikos sutrikimus reikia kalbėti atvirai. Susitikimo svarbą parodo mokinių grįžtamojo ryšio citata: „Psichinė sveikata yra lygiai taip pat svarbi kaip fizinė". Taigi, svarbu mokiniams suteikti kuo daugiau informacijos apie psichikos sveikatą ir pagarbą kitam, kad ir kaip jis nebūtu panašus į mus!