Image
Bibliotekos naujienos

Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia „Bibliotekų knygų Kalėdas“. Šių metų akcijos šūkis – Dalinkis istorijomis ir nuotykiais. Tegul jie būna linksmi, šilti ir vedantys į pažinimą.

Dovanokime sau ir kitiems skaitymo džiaugsmą. O jei perskaitėt nuostabią knygą ir ji dulka lentynoje - atneškite į gimnazijos biblioteką.
 

Nuoroda >>


SPALIS – TARPTAUTINIS MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MĖNUO VILNIAUS „LAISVĖS“ GIMNAZIJOJE.

 

Misija: Kaip priartinti biblioteką prie mokinių?

 

Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos bibliotekininkė Lina Paškauskienė

Biblioteka – tai vieta, kur galima rasti atgaivą sielai, ramybę, bendravimo džiaugsmą ir t.t. Nors knygos yra nebylūs draugai, tačiau jie pamoko, paguodžia, supranta, atgaivina ir suteikia sparnus, kai norisi skristi. Šis spalis Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje ypatingas, visa bendruomenė mini tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį.

Šių metų kasmetinės viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventės tema: „Skaitydami kuriame taikų ir harmoningą pasaulį“.  Prie gražios akcijos dovanoti gėrį, taiką, supratimą prisijungė gimnazijos dailės mokytoja Iraida su mokiniais. Taptautinės mokytojų dienos proga dailės pamokų metu kurtus knygų skirtukus  mokiniai dovanojo savo mylimiems mokytojams, taip pat gimnazijos bibliotekoje visą spalio mėnesį  visus džiugina knygų skirtukų paroda.

Knygos yra vaistai ir sielai, ir kūnui.  Todėl minint  prichikos sveikatos dieną  gimnazijoje vyko daug pazityvių emocijų kūrimo veiklų bei edukacijų. Viena iš veiklų, kuri sulaukė didelio gimnazijos bendruomenenės susidomėjimo - iniciatyva „Knygos horoskopas“. „Knygos horoskopas“ – tai smagus dienos žaidimas, kviečiantis išsitraukti lapelį, susirasti knygą ir perskaityti dienos ciatatą. Šia iniciatyva siekiama pasirūpinti savimi, savo emocine ir dvasine savijauta, skirti laiko sau.

Džiaugiamės bendradarbiavimu ir organizavimu bendrų veiklų su Naujosios Vilnios biblioteka. Šių metų kelias spalio popietes mokiniai su mokytojais prasmingai leido laiką „Nepatogaus kino“ filmų peržiūrose Naujosios Vilnios bibliotekoje.

Ar biblioteka taps gimnazijos širdimi? Norisi tuo tikėti ir veikti kartu, kad knygos taptų mūsų mažaisiais draugais, kelrodžiais ateities kelyje.  Džiugu, kad mokiniai vis daugiau skaito ir užsuka į gimnazijos biblioteką, kurioje randa bendraminčių, kuria filmus, prasmingai leidžia laiką.  Kurdami bendras veiklas kartu su mokiniais, skleisdami pozityvias emocijas surasime kelią į biblioteką ir mokinių širdyse.  Skaitykime, skirkime laiko sau ir kitiems, o svarbiausia veikime kartu.

https://www.svietimonaujienos.lt/spalis-tarptautinis-mokyklu-biblioteku-menuo-vilniaus-laisves-gimnazijoje-misija-kaip-priartinti-biblioteka-prie-mokiniu/

Bibliotekos naujienos


Paskaita „Emocijos ir žmogaus sveikata“

Birželio 14 d., antradienį, 17.00 val., kviečiame į paskaitą „Emocijos ir žmogaus sveikata“ Kalvarijų bibliotekoje (Kalvarijų g. 29). Daugiau informacijos: https://www.vcb.lt/events/emocijos-sveikata/

Muzikos ir poezijos vakaras Bernardinų sode

Birželio 15 d. 18.00 val. kviečiame į Muzikos ir poezijos vakarą Bernardinų sodo vasaros skaitykloje. Daugiau informacijos: https://www.vcb.lt/events/muzikos-poezijos-vakaras/

„Vilnius skaito“. Pokalbis apie biblioterapiją

Birželio 15 d. 18 val. Lukiškių aikštės skaitymo erdvėje kviečiame pasikalbėti apie biblioterapiją – savijautos gerinimo, asmeninio augimo būdą pasitelkiant tekstus ir skaitymą. Daugiau informacijos: https://www.lnb.lt/renginiai/8666-vilnius-skaito-pokalbis-apie-biblioterapija

Nuotolinė edukacija „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“

Birželio 18 d. 12 val. kviečiame į edukaciją „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“, kuri vyks nuotoliniu būdu per „Microsoft Teams“ programą. Registracija į edukaciją el. paštu egle.jovaisaite@lnb.lt. Daugiau informacijos: https://www.lnb.lt/renginiai/8633-nuotoline-edukacija-tinkamas-susitelkimas-kelias-buti-savimi-0618


Gegužės 7 d. 2
GEGUŽĖS 7-OJI -  SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA.
Šią dieną kviečiame dalyvauti Lietuvių kalbos draugijos internetinėje kalbos ir kultūros viktorinoje.
Dalyvių laukia 25 klausimai. Atsakymus bus galima siųsti visą parą - nuo gegužės 7 d. 00.00 val. iki 24.00 val. 
Dalyvauk pats ir pasiūlyk draugams!

Balandžio 23-oji – PASAULINĖ KNYGOS IR AUTORIŲ TEISIŲ DIENA

5 būdai kaip švęsti Pasaulinę knygos dieną

  • Skaityti knygą. Kas gi gali būti prasmingiau, negu šią dieną paimti į rankas knygą ir panirti į jos stebuklingą pasaulį.
  • Palaikyti knygų leidybą. Knyga yra geriausia dovana.
  • Gerbti autorių teises. Raginame būti pilietiškais ir nepažeisti intelektinės nuosavybės teisių, netoleruoti skaitančiųjų nelegaliai nukopijuotą leidinį, plagijuojančių autorinį kūrinį ar bet kaip kitaip pažeidžiantį autorių teises.
  • Elektroniniai ištekliai. Kviečiame atrasti ir naujas skaitymo formas: elektronines knygas, audioknygas, naudotis duomenų bazėmis ir kitais elektroniniais ištekliais. Atviri ir nemokami skaitytojams yra elektroninių leidinių biblioteka ibiblioteka.lt, www.epaveldas.lt ir mūsų mokyklai skirta nuoroda https://www.vyturys.lt/kodas/vnlaisves.
  • Lankytis bibliotekoje.

O dabar pažaiskime!

Edukaciniame žaidime „Knygos kodas" rasi 7 skaitymą skatinanči​as​ ​užduotis, kuri​os sudarytos pagal žymiausių Lietuvos ir pasaulio autorių kūrinius. Žaidimo nuoroda: http://knygoskodas.kvb.lt/

23


Kviečiame dalyvauti tradicinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiuose balandžio 25-29 d. 22-oji nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skirta tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Atsakymus rasite čia: https://www.lnb.lt/naujienos/8486-kvieciame-dalyvauti-tradicines-lietuvos-biblioteku-savaites-renginiuose

Biblioteku savaite


„Metų knygos rinkimai“: kviečiame į susitikimą su poezijos kategorijoje nominuotais autoriais.

2022 m. balandžio 12 d. 17.00 val. – 18.30 val.

https://www.lnb.lt/renginiai/8419-metu-knygos-rinkimai-kvieciame-i-susitikima-su-poezijos-kategorijoje-nominuotais-autoriais

 

Balandžio 27 d. 18 val. vyks Živilės Kropaitės-Basiulės knygos #fainiausiapasaulymočiutė pristatymas bibliotekos Didžiojoje salėje.

https://amb.lt/lt/renginiu-kalendorius/ziviles-kropaites-basiules-knygos-fainiausiapasaulymociute-pristatymas/3025

 

Balandžio 21 d. 17.30 val. erdvėje „Po skliautu“ vyks Pranciškos Reginos Liubertaitės poezijos knygos „Mylėk tylos valandoj“ pristatymas.

https://amb.lt/lt/renginiu-kalendorius/pranciskos-reginos-liubertaites-poezijos-knygos-mylek-tylos-valandoj-pristatymas/3022

 

Balandžio 20 d. 18 val. bibliotekos Didžiojoje salėje vyks rašytojo ir aktoriaus Juozo Gaižausko knygos „Tigras, glostantis pėdas“ pristatymas,  kuriame autorius nusiveda skaitytojus į literatūrinę, istorinę ir muzikinę kelionę.

https://amb.lt/lt/renginiu-kalendorius/susitikimas-su-rasytoju-ir-aktoriumi-juozu-gaizausku/3041


Pasidairykime po virtualias parodas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje:

https://parodos.lnb.lt/


Kovo 11-oji - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 2022 03 11


2023 m. Lietuvos laukia istorinis įvykis - Vilniaus 700 jubiliejus. Jam ruoškimės jau dabar, skaitydami ir pažindami Vilnių.

Biblioteka 2


Vaizdas kaip tekstas
 
Vaizdas kaip tekstas 1030x595 1024x593
22-oji Vilniaus knygų mugė vyks 2022 m. vasario 24–27 dienomis. Susitikime išskirtiniame, laikui atspariame renginyje!
Daugiau apie Vilniaus knygų mugę:

Biblioteka 1

2022 metais sukanka 100 metų, kai 1922 metais buvo priimta Lietuvos valstybės konstitucija – pirmoji moderni, nuolatinė, demokratinio turinio Lietuvos Respublikos Konstitucija.