2003 m. reorganizavus Vilniaus Naujosios Vilnios vidurinę mokyklą į pagrindinę ir vidurinę, Darželio g. 2/15 2003 m. rugsėjo 1-ąją dieną duris atvėrė keturmetė Naujosios Vilnios vidurinė mokykla.

2006 m. kovo 1 d. Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu Nr. 1-1070 Naujosios Vilnios vidurinei mokyklai suteiktas gimnazijos statusas ir Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos pavadinimas.

Gimnazija teikia kokybišką pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, per formalias ir neformalias kūrybines veiklas leidžia patirti sėkmę, ugdo dorą asmenybę, gebėsiančią veikti ateities visuomenėje.

Vilniaus „Laisvės“ gimnazija – tradicijas ir kūrybiškumą puoselėjanti gimnazija, įsikūrusi vaizdingame Naujosios Vilnios mikrorajone netoli Vilnios upės. Gimnazijos teritoriją puošia plačiašakių kaštonų alėja ir penkiasdešimt penkių obelų sodas.

Gimnazijos pastatas modernizuotas 2014 m. Lietuvos aplinkos ir apsaugos investicinio fondo ir LR Vyriausybės skirtomis lėšomis. Mokyklų modernizavimo projektų lėšomis atnaujinta materialinė bazė – įsigytos ugdymo priemonės muzikos, technologijų, fizikos, chemijos, dailės, biologijos  pamokoms. Sudarytos sąlygos ugdymo procese naudotis interaktyviomis lentomis, daugiafunkciniais projektoriais.

Renovuotoje gimnazijos sporto salėje sportuoja ne tik gimnazistai, jų tėveliai, bet ir įvairių sporto šakų būsimi profesionalai. Jaunieji futbolo klubo „Granitas“ auklėtiniai ne kartą gimnazijos sporto salėje iškovojo aukščiausius apdovanojimus. Buvę gimnazistai (pavyzdžiui, dviratininkė Rasa Leleivytė) garsina ne tik gimnazijos, bet ir Lietuvos vardą Europoje.

Gimnazijoje organizuojamos tradicinės šventės, tarpdalykiniai ir tarpmokykliniai projektai (šalies projektas „Atsiduok Vilniui, nes jis tave myli“ (2016), respublikinis projektas „Mūsų daug – Lietuva viena“ (2018), šalies projektas „Keliauk ir pažink savo kraštą“ (2019), tarpmokyklinis miesto projektas „Nacionalinis saugumas ir šalies gynyba“ (2019).

Gimnazistų kūrybiškumą jau ne pirmus metus ugdo mokykloje veikiantis Kino klubas, kuriantis literatūros ekranizacijas ir originalaus siužeto filmus, sporto ir muzikos būreliai, fotografijos būrelis.


Spausdinti